Skip to main content
od 1. leta dalje

HiPP Smoothie Breskev- banana - jabolko

Spletni nakup

HiPP več kot ekološko

HiPP Organic pečat zagotavlja najvišjo kakovost in jamči, da presegamo zakonske zahteve za ekološko pridelavo.

Brez GSO – gensko spremenjenih organizmov (v skladu z Uredbo o ekološki pridelavi)

  • BIO pripravek iz sadja in sadnih sokov
  • brez dodanih sladkorjev
  • brez GSO
  • kot posladek ali kot dodatek žitni kašici ali v kombinaciji s kosom kruha
  • naravno brez glutena

HiPP Vodnik po nakupovanju v EU

vsebuje 120ml
priporočen čas hranjenja skozi cel dan, med obroki
glavna sestavina jabolko, banana, breskev
nadaljnje informacije Poglej deklaracijo za več informacij (PDF)

Št. Izdelka: AL84001

Od kod prihajajo surovine za naše izdelke?

Spoznajte izvor HiPP-ovih sestavin zdaj

Veselimo se pridobiti vaše mnenje!

HiPP Smoothie Breskev- banana - jabolko

HiPPovi sadni (zelenjavni) žepki so odlična izbira za malico na poti in jih lahko otroci uživajo »hladne«, t.j. na sobni temperaturi.

Za topel obrok žepek preprosto postavite v vročo vodo ali pa vsebino iztisnite v posodico in jo segrejte v mikrovalovni pečici. 

Kadar na HiPPovih izdelkih zasledite prehransko trditev »brez dodanih sladkorjev«, to pomeni, da izdelkom niso dodani kristalni sladkor, fruktoza ali sirup. Vsi sladkorji, ki jih vsebujejo izdelki, izvirajo iz naravnih surovin, ki so predelane v izdelkih. 

Kadar na HiPPovih izdelkih zasledite prehransko trditev »brez dodanih sladkorjev«, to pomeni, da izdelkom niso dodani kristalni sladkor, fruktoza ali sirup. Vsi sladkorji, ki jih vsebujejo izdelki, izvirajo iz naravnih surovin, ki so predelane v izdelkih.

Tu vam je lahko v pomoč kar dobra stara sončna energija. Sveže oprana oblačila enostavno postavite na sonce, da se posušijo. Po nekaj urah bo sonce madeže večinoma pobelilo. 

Druga možnost je, da na oblačila nakapate par kapljic HiPP olja in nato oblačila kot običajno operete v pralnem stroju. Madeži bi morali izginiti vsaj po drugem pranju z oljem. Madeže na sedežnih garniturah pa je najbolje odstraniti z gazirano vodo. Malce vode polijte po madežu, pustite, da se voda vpije, madež popivnajte z vpojno krpo in po potrebi ponovite. Madežev nikoli ne poskušajte odstraniti z drgnjenjem, saj boste s tem umazanijo le še bolj vtrli v vlakna.

HiPPova eko jabolka za rast in zorenje potrebujejo zadostno količino padavin. Po drugi strani pa predolga mokra obdobja za jabolka niso dobra, saj spodbujajo razvoj plesni. Poleti jabolka potrebujejo toploto, da se razvije pravo ravnovesje med vsebnostjo sladkorja in kislostjo. Jablane pa so zelo občutljiva tudi, ko gre za potrebo po nizkih temperaturah. Odvisna so od obdobja zmrzali, ki sproži pravočasno in redno cvetenje. Med samim cvetenjem pa je zmrzal nekaj, česar nikakor ne prenesejo. 

Da bi lahko svoje visoke standarde kakovosti zadovoljevali celo leto, jabolka dobivamo iz ekoloških sadovnjakov v Avstriji, Gruziji, Nemčiji, Madžarski, Italiji, Poljski, Srbiji, Turčiji in Ukrajini, ko drugače ne gre, pa tudi z južne poloble. Če je to le mogoče, imamo raje jabolka iz mešanih sadovnjakov, saj so ti zelo pomembni za ohranjanje starih sort, hkrati pa so tudi pomemben življenjski prostor za žuželke in ptice. 

HiPPovi eko bananovci že več kot 20 let rastejo skoraj izključno v naravnih razmerah v visokogorski džungli Kostarike. Tam uspevajo še posebej dobro, saj jim je zelo všeč senca ogromnih dreves, ki zrastejo tudi do višine 50 metrov. V primerjavi z rastlinami na običajnih plantažnih nasadih bananovci rastejo ločeno, daleč drug od drugega in v mešanih nasadih. Na ta način lahko rastline, okužene s škodljivci in boleznimi, enostavno odstranimo in preprečimo nadaljnje širjenje. S kmetovanjem v sožitju z naravo ohranjamo naravni življenjski prostor rastlin in živali ter ščitimo edinstveno raznolikost tropskega gozda.

HiPPove eko banane poleg Kostarike dobivamo tudi iz Ekvadorja. 

HiPPove eko breskve za rast in zorenje potrebujejo zemljo, ki je topla in bogata s hranili, pa tudi dobro oskrbo z vodo. Šele takrat lahko razvijejo svoj sladek okus in sočnost. Ne moti jih, če je na začetku rastne sezone nekoliko hladneje, če je le v tednih pred dozoritvijo in obiranjem vreme lepo in toplo. HiPPove eko breskve rastejo v Italiji, Španiji in Južni Afriki. 

Ker je za žepke potrebno zelo malo embalažnega materiala na gram vsebine, so glede na nemško Uredbo o odpadni embalaži žepki »ekološko ugodna« oblika embalaže za enkratno uporabo. Poleg uporabe embalažnega materiala pa dodatno prednost predstavlja tudi transport žepkov. V skupnem je za transport praznih žepkov potrebno 90 % manj prostora na tono izdelka. Ko so žepki napolnjeni, seveda zavzamejo določeno količino prostora na tovornjakih, vendar pa manjša teža embalaže pri žepkih pomeni, da tovornjaki za prevoz tovora potrebujejo manj energije, saj je skupna teža tovora končnih izdelkov ob dostavi 20 % manjša. Seveda to pomeni tudi, da se za prevoz izdelkov porabi bistveno manj goriva. Kako kaže v prihodnosti? Postopoma bomo prilagajali embalažo naših izdelkov. Želimo, da bodo starši in ostali potrošniki tudi pri nakupu izdelkov v plastični embalaži imeli mirno vest. Po eni strani bomo več poudarka dali na stekleno embalažo. Po drugi strani pa bomo uporabljali embalažne materiale, ki jih je mogoče reciklirati in tako promovirali reciklažne postopke, hkrati pa bomo razvijali embalažo, izdelano iz obnovljivih virov (npr. lesa in trave), ne da bi pri tem uporabljali vire, ki jih je mogoče uporabiti za hrano. S tem smo začeli že leta 2020, do leta 2025 pa je naš cilj, da bo vsa embalaža reciklažna v enaki meri kot naši stekleni kozarčki. 

Malčki imajo posebne prehranske potrebe. Potrebujejo več hranil in še ne prenašajo vsega, kar jedo odrasli ljudje ali starejši otroci. Izdelki za malčke vsebujejo posebne hranljive sestavine, nekateri pa so obogateni tudi z dodatnimi hranili. Poleg tega so malčki v obdobju rasti in so zato bolj občutljivi na škodljive snovi. Hrana za malčke, ki je namenjena za prehranjevanje otrok do 3. leta starosti, mora izpolnjevati zelo stroge omejitve glede škodljivih snovi in ostankov. 

Ko malčki že malo zrastejo, pogosto nenadoma postanejo zelo izbirčni. Otroku kljub temu še naprej ponujate široko paleto živil – tudi tistih, ki jih je že zavrnil – in še naprej skrbite za prijetno vzdušje ob prehranjevanju. Če pred otroka postavimo zdravo raznoliko hrano, mu to da priložnost, da sam poskusi različna živila in se jih navadi oziroma mu postanejo všeč. Včasih pomaga to, da nepoznano hrano ali takšno, ki otroku kdaj prej ni bila všeč, zmešamo s kakšno, ki mu prija in ga tako nežno seznanimo z novim okusom. Novo vrsto zelenjave lahko na primer zmešate z eno od otrokovih najljubših vrst zelenjave, kot je recimo korenje. In kar je najpomembnejše: otroku bodite za vzor in cela družino naj se prehranjuje raznoliko in zdravo. 

Za več informacij kliknite tu.

Naša ekipa vam je na voljo za vaša vprašanja.

Na kontaktni obrazec

Naslednji izdelki v tej skupini